مالینویز

مالینویز1

بلجین مالینویز ها نژادی محبوب و دوست داشتنی هستن که به عنوان بلجین شپرد هم شناخته می شوند و این به علت شباهت زیاد این نژاد با نژاد ژرمن شپرد می باشد.بلجین مالینویز ها اساسا به عنوان سگ گله مورد استفاده قرار می گیرند و در گروه سگ های کار طبقه بندی می شوند.

شخصیت بلجین مالینویز

نژاد بلژین مالینویز سگ گله بلژیکی است. فوق العاده باهوش، فرمانبردار و مراقب است، با غریزه حفظ قلمرو و دفاعی بسیار خوب. باید از سنین تولگی اجتماعی شوند و آموزش ببیند تا در سنین بالا حساس و یا خجالتی نشوند. صاحب بلژین مالینویز باید تجربه و اراده محکم داشته باشد ولی خیلی هم سخت گیر نباشد. اگر شما شخصی خشن باشید این سگ با شما همکاری نمی کند. صاحب مالینویز باید اقتدار خود را به آن نشان دهد. قوانین باید کاملا واضح به سگ فهمانده شود. این نژاد ذاتاً نگهبان و محافظ است ، همچنین مالینویز یکی از بهترین سگهای گارد پلیس می باشد و امروزه بیشتر در این زمینه از آن استفاده می شود. رابطه خوبی با کودکان دارد.  این نژاد باید عضوی از خانواده باشند نه اینکه عمر خود را در قفس و به تنهایی بگذراند. در زمان مواجه شدن با سایر حیوانات باید به خوبی مراقبش باشید. همچنین سگ بلژین مالینویز در برابر بقیه سگها حس حاکمیت و گاهاً تهاجمی دارد. باید به آنها یاد داد که دور خود نچرخند، دنبال سایر حیوانات نکنند (همانند اسب ها)و کفش افراد را گاز نگیرند. بلژین مالینویز سگی است پر انرژی و فرامین را به سرعت می آموزد. آنها نیاز دارند که دائماً کاری را انجام دهند و مشغول باشند. پیشنهاد می کنم هرگز تا زمانی که معنای واقعی آلفا بودن را نمی دانید، اقدام به خرید این نژاد نکنید.

 

نژاد بلژین مالینویز فوق العاده هست

سگ نگهبان بلژین مالینویز بلژیکی مقدار زیادی انرژی دارد و نیاز به مقدار زیادی ورزش دارد. مطمئن شوید که شما فضا و زمان آن را فراهم می کنید.

مالینویزها بسیار باهوش و هوشیار هستند. آنها همچنین در نگهداری و حفاظت غرایز قوی دارند که در اوایل آموزش مداوم مهم است

اگر چه آنها به اندازه سگ خوب هستند، آنها بسیار مردم گرا هستند و می خواهند در فعالیت های خانواده گنجانده شوند.

مو ریزی مالینویز ثابت است که آنها به شدت دو بار در سال اتفاق می افتد.

نژاد بلژین مالینویز بلژیکی سگی شدید بازی گرا و حساس هستند. آموزش باید سرگرم کننده، سازگار و مثبت باشد.

از آنجا که از هوش، انرژی و ویژگی های دیگر بالایی برخوردارند، مالینویز برای صاحبان سگ بی تجربه توصیه نمی شود.

برای دریافت یک این سگ سالم، هرگز یک توله سگ از یک مادر غیر مسئول، و یا فروشگاه حیوان خانگی نخرید. به دنبال توله سگی باشید که آنها رابرای بیماری های ژنتیکی که ممکن است داشته باشد آزمایش کرده باشند.

میزان سازگاری نژاد بلژین مالینویز با کودکان و حیوانات خانگی دیگر

مالینویزها بسیار اجتماعی هستند و با بچه، به خصوص اگر آنها را بشناسند صمیمی می شوند. اما به دلیل میراث گله داری، ممکن است تمایل گاز گرفتن پا رو بیاورند که شما باید مالینویز خود را آموزش دهید که این رفتار غیر قابل قبول است. یک مالینویز بالغ که با کودکان نا آشنا ممکن است در خانه رابطه خوبی نداشته باشد.

مانند هر نژاد، شما همیشه باید به کودکان چگونگی رویکرد و لمس سگ را آموزش داده و همیشه ناظربر هر نوع فعل و انفعالات بین سگ ها و کودکان خردسال برای جلوگیری از هر گونه گاز گرفتن یا گرفتن گوش یا کشیدن دم توسط هر دو باشید. نگذارید فرزند خردسالتان برای سگ در حال آموزش غذا ببرد یا با او بازی کند یا مزاحم خواب او شود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد هنگام بازی با کودکان باید بسته باشد. و این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.

به طور کلی، سگ بلژین مالینویز حالت تهاجمی نسبت به سگ های دیگر ندارد، اگر چه در یک محیط سرباز به خصوص اگر سگ های کوچک در حال بازی در اطراف باشند در حالت تهاجمی قرار می گیرد.اگر می خواهید مالینویز خود را برای همراهی با دیگر حیوانات آموزش دهید باید در اوایل آموزش برای رفتار مناسب او پاداش در نظر بگیرید. اگر مالینویز شما با سایر حیوانات اجتماعی نیست، نزد دیگران او را تحت نظر قرار دهید.

تغذیه بلژین مالینویز

توصیه می شود روزانه: ۱.۵ تا ۲.۵ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به دو وعده های غذایی تقسیم شود.

توجه: سگ بالغ چقدر می خورد بستگی به اندازه، سن، ساخت، سوخت و ساز بدن، و سطح فعالیت او دارد. سگ ها، درست مثل مردم، به همه میزان غذایی که انسان می خورد نیاز ندارند. این تقریبا نیاز به گفتن ندارد که که یک سگ بسیار فعال از یک سگ گوشه نشین نیازبیشتری به غذا دارد. کیفیت مواد غذایی سگ نیز تفاوتهائی دارد – هرچه مواد غذایی بهتری بخرید بیشتر سگتان را سیر می کند و برعکس. سگها خود را با میزان مناسب مواد غذایی در شکل خوب نگه دارید و او را دو بار در روز تغذیه کنید به جای آنکه غذا تمام وقت در اختیارش باشد.

اگر شما مطمئن نیستید که آیا او اضافه وزن دارد، تست چشم و دست با اوبگیرید. نخست، نگاه کردن به او. شما باید مطمئن برای دیدن او یک کمراز او بلندتر باشید. سپس دست خود را در پشت او، شست در امتداد ستون فقرات قرار گیرد، با انگشتان رو به پایین امتداد دهید. شما باید مطمئن به احساس دنده های او بدون نیاز به فشار سخت باشید. اگر شما نتوانستید، بدانید که سگ کمتر مواد غذایی نیاز دارد و ورزش بیشتری می طلبد.

جنس مو و رنگ بلژین مالینویز

مالینویز موهای کوتاه، صاف دارند که سخت به لمس حساس است. روکش سخت و زیر لایه متراکم مقاوم به آب و هوا برای یک سگ که به کار در خارج از منزل در تمام شرایط پرورش داده شده مناسب است. مو در اطراف گردن کمی بلندتر است که تشکیل یک نوع مینی یال می دهد.

پوست او به رنگ چوب ماهون با یک ماسک سیاه و سفید بر روی صورت، گوش ها سیاه و سفید، و است. در موهای مالینویز حنایی رنگی گاهی اوقات یک کمی از سفیدی تا امتداد انگشتان پای او و یا یک نقطه کوچک سفید در قفسه سینه است.

محل نگهداری بلژین مالینویز

نژاد بلژین مالینویز یک نژاد کاری است به فعالیت های خارج از منزل نیاز دارد. پیاده روی های طولانی مدت پیشنهادو همچنین می توانید در مکان های محصور و امن اجازه دهید تا مدتی را بدون قلاده و آزادانه فعالیت کند.

در نهایت عمر بلژین مالینویز ۱۲تا ۱۴ سال می باشد.

اگر به دنبال یه سگ فوق العاده می باشید حتما بلژین مالینویز درلیست خود درمکان اول قرار دهید.

ویژگی های ظاهری مالینویز

بدن مالینویز به یک مربع تشبیه شده است. زیرا از زاویه کنار وقتی که پاها جفت باشند به شکل مربع دیده می شود. قفسه سینه فراخ و کمر صاف و اندازه سر متناسب با بدن است. جمجمه صاف و فاصله آن یکسان است. پوزه نوک تیز و کوسه مانند دارد که به جمجمه متصل می باشد. لبها و بینی سیاه رنگ می باشد دندانها همانند قیچی روی هم سوار می شوند. دم قدرتمند و در انتها پیچی همانند قلاب می خورد چشم ها متوسط، بادامی شکل و به رنگ قهوه ای هستند. پنجه ها همانند گربه و گاهاً ناخن ها را با عمل جراحی بر می دارند موه ها کوتاه، صاف، دو لایه و سازگار با هر نوع آب و هوایی می باشد. گوشها و صورت به رنگ مشکی هستند. مالینویز در رنگهای قهوه ای تیره، قرمز و قهوه ای روشن دیده می شود. موهای اطراف گردن کمی بلند تر از سایر قسمتها می باشد.

وزن و اندازه نژاد بلژین مالینویز

وزن در نرها: (۲۷-۳۲) کیلوگرم، در ماده ها: (۱۶-۲۷) کیلوگرم

ارتفاع در نرها: (۶۱-۶۶) سانتی متر، در ماده ها: (۵۶-۶۱) سانتی متر